Auto kategorija, Eiropas standarti

Auto kategorija, Eiropas standartiVisu veidu transportlīdzekļi ir sadalīti klasēs, kuras nosaka pēc pasažieru nodalījuma un bagāžnieka mērījuma. Visās valstīs tiek izmantota automašīnu klasifikācija atbilstoši Eiropas standartiem, pamatojoties uz transportlīdzekļa izmēriem. Visas šobrīd zināmās klases ir aprakstītas zemāk.

A klase

Šī klase attiecas uz automašīnām, kas nav liela izmēra un ir paredzētas galvenokārt pilsētas satiksmei. Ērtas un kompaktas automašīnas, kā likums, ar mazu litru dzinējiem. Šīs kategorijas automašīnas garums nepārsniedz 3,8 metrus. Šajā klasē ietilpst — OKA, DEU MATIZ, un tamlīdzīgi mazie auto.

B klase

Šī klase, iespējams, ir vispopulārākā Eiropas Savienībā. Šādu mašīnu izmēri ir vairāk nekā četri metri garumā un gandrīz divi metri platumā. B klases automašīnas pārsvarā ir ar priekšējo riteņu piedziņu, un tām parasti ir hečbeka virsbūves veids. Šajā kategorijā ietilpst Renault Logan, Lada Priora, Hundai Sonata u.c.

C klase

Gandrīz vidusšķira, bet vēl ne! Šo kategoriju dažreiz sauc par GOLFA KLASI. Pārstāvji — FORD FOCUS, OPEL ASTRA, TOYOTA KOROLA. Pietiekami ietilpīgas automašīnas, kas piemērotas gan braukšanai pilsētas apstākļos, gan pārvietošanai pa pilsētām.

D klase

Dinamiskākā klase Šo automašīnu attīstības ātrums ir neticami liels. Šādu automašīnu izmēri ir piecus metrus gari un divus metrus plati. Piemērs — Volkswagen Passat, Audi A4.

E klase

E klasē ietilpst automašīnas, kas ietilpst «executive» klasē, bet vēl nav tās. Piemērs — BMW 5. sērija

F klase

Auto, luksusa klase. Ērti transportlīdzekļi. Šādas mašīnas tika radītas «augstāku rangu» cilvēkiem. F klases automobiļu jauda un dizains liek apbrīnot pat tiem, kuriem mašīnas praktiski neinteresē. Spilgts pārstāvis — JAGUAR XJ8

Papildus iepriekš aprakstītajām klasifikācijām ir vēl vairākas automašīnu grupas. Šajās grupās ietilpst tādas automašīnu kategorijas kā: kupeja — divdurvju automašīnas; SUV; mikroautobusi — automašīnas, kas paredzētas ģimenes izbraucieniem, ar daudz brīvas vietas un labi noskaņotas tajos nakšņot.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями: